2022 Başlangıç Seviyesi TYT Kimya Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Kimya konuları, ilk iki yıl işlenen lise Kimya derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Kimya
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 7 Kimya sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Kimya konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Kimya dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Sadece ezber yapmak işinize yaramayabilir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Kimya konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok pratik yapmanızı öneririz.

Şimdi TYT Kimya çalışmalarına yeni başlayan ve temel becerilerini pekiştirmek isteyen öğrenciler için, başlangıç seviyesi TYT Kimya kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer başlangıç seviyesinden daha iyi bir seviyede olduğunuzu ve temel bilgi ve becerileri edindiğinizi düşünüyorsanız orta seviye TYT Kimya kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz başlangıç seviyesi TYT Kimya kaynakları:

TYT Aktif Kimya 0’ dan Başlayanlara

Kitap adından da anlaşıldığı üzere, Kimya dersinde temeli olmayan öğrenciler dersi adım adım anlatarak pekiştirme üzerine hazırlanmıştır. Bir derse temelden başlarken en önemli noktalardan birisi olan örnek soru çözümü inceleme için de kitapta çözümlü sorular bulunmaktadır. Böylelikle daha zor testlere geçiş yapmadan önce bu kaynakla kendinizi hazırlayabilirsiniz. Soruları başlangıç seviyesi için uygundur. Yaklaşık 370 sayfadan oluşmaktadır.

Karekök Yayınları Kimya Sıfır

Bu yayınevinin “Sıfır” serisinden diğer kaynak öneri yazılarımızda da bahsetmiştik. Kaliteli ve görece zor sorularıyla tanıdığımız Karekök Yayınları, bu seride adından da anlaşılabileceği üzere bir derste “sıfır olan öğrencileri” hedef alıyor. Yani o ders için temeliniz ne kadar sağlam olmasa da gönül rahatlığı ile bu kaynağı edinebilirsiniz.

Kimya dersinde eksikleriniz varsa başlangıçta size yardımcı olacak bir kaynak olarak bunu tavsiye edebiliriz. Soruları sınavda sorulacak soruların zorluk seviyesini tam olarak karşılamasa da kitabın bu şekilde bir iddiası bulunmamaktadır. Bu gibi bir kaynakla Kimya’ da temel bilgilerinizi pekiştirdikten sonra orta seviye bir kaynaktan yardım almanızın daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Kimya Soru Bankası

Kimya temelinde ciddi eksikleri olduğunu düşünenler için önereceğimiz bir diğer kaynak ise 40 Seans TYT Kimya Soru Bankası. Bu kitap, bilmediğiniz konuları anlatıp unuttuklarınızı hatırlatarak çözmeniz gereken sorulara yönlendirmektedir. Yani kısa konu anlatımlarının ardından çözümlü örnekler ile bilgilerinizi pekiştirebilir, sonrasında testleri çözmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle temeli olmadığını düşünen öğrencilerin bile TYT netlerini artırmada faydalı olacaktır.

Sonrasında kendinizi daha zor sorularla test etmek koşuluyla, bu kitap ile TYT Kimya çalışmalarına başlamanız doğru bir karar olacaktır.

Şimdilik sizlere önereceğimiz başlangıç seviyesi TYT Kimya kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Birisi “2022 Başlangıç Seviyesi TYT Kimya Kaynak Önerileri” üzerinde düşündü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir