2022 İleri Seviye TYT Fizik Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Fizik konuları, ilk iki yıl işlenen lise Fizik derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Kimya
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 7 Fizik sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Fizik konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Fizik dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Yani sadece formül ezberlemek yeterli gelmeyecektir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Fizik konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok pratik yapmanızı öneririz.

Şimdi TYT Fizik çalışmalarına başlamış, Fizik konularındaki hakimiyetine güvenen ve netlerini en üstlere taşımak isteyenlere ileri seviye kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer ileri seviye kaynakların size ağır gelip vakit kaybettireceğini düşünüyorsanız öncelikle orta seviye TYT Fizik kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz ileri seviye TYT Fizik kaynakları:

Nihat Bilgin TYT Tümü Çözümlü Fizik Soru Kitabı

Sizi zorlayabilecek sorular bulunan kitap 464 sayfadan oluşmaktadır. Nihat Bilgin Yayıncılık’ ın zor ve kaliteli soruları adını duyurmuştur. Kitabın adından da anlaşılabileceği üzere, tümü internet çözümlüdür. Karekod desteği bulunmaktadır. MEB programına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Kitaptaki sorular, sınav seviyesinin üzerinde kalmaktadır. Ancak en yüksek netleri hedefleyenler için önerebileceğimiz bir kaynaktır. Fizik temelinize güveniyorsanız ve zor sorularla hazırlanarak rakiplerinizi elemek istiyorsanız bu kaynak tam size göre!

3D Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Bu kitap da yine konu çalışmalarını ve orta seviye soruları bitirmiş öğrencilere tavsiye edilebilecek bir kaynaktır. Özellikle birden fazla test kategorisi ile dersi pekiştirmek ve farklı bakış açıları kazanmak için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. “3 Düzey Testleri”, “Birebir ÖSYM Testleri” ve “Tümevarım Testleri” gibi öğrencilerin sınava hazırlanmasına her yönden destek verecek içerikleri vardır. Yaklaşık 300 sayfadan oluşan kitap video çözümlü ve karekod desteklidir. Üstelik çözümler, öğrenciler tarafından çok sevilen “Hocalara Geldik” yayıncı kuruluşu tarafından hazırlanmıştır. Bu özelliklere sahip bir kitabın sizlere faydalı olacağını düşünerek listemize eklemek istedik. Sizler de ilginizi çektiyse bu kitabı ileri seviye bir kaynak olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Karaağaç Yayınları TYT Fizik Soru Bankası

Derece yapmak isteyenler için mutlaka edinilmesi gereken bir Fizik kaynağıdır. Kullanan öğrenciler ve eğitmenler tarafından Fizik’ te en çok tercih edilen yayınevlerinden birisi Karaağaç Yayınları’ dır. “Fizik sorularından tam net yapmak istiyorum.” diyenler için, önereceğimiz bir kaynaktır. En ince ayrıntıları, en zorlu soru tiplerini görerek sınava hazırlanmak isteyenler için ideal bir kaynak!

Kolaydan zora doğru ilerleyen sorularıyla orta seviye gibi bir izlenim verebilir. Ancak kitap çoğunlukla ileri seviye sorulardan oluşmaktadır. Üstelik sorular ÖSYM tarzına göre hazırlanmış ve video çözümleri eklenmiştir. Fizik dersinde zor sorulara hazır olduğunuzu düşünüyorsanız bu kaynağı seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. İleri seviye TYT Fizik kaynak önerilerimizin sonuna geldik. Umarız içlerinden birini edinerek istediğiniz net sayısına ulaşmanıza yardımcı olabiliriz. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir