2022 İleri Seviye TYT Kimya Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Kimya konuları, ilk iki yıl işlenen lise Kimya derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Kimya
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 7 Kimya sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Kimya konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Kimya dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Sadece ezber yapmak işinize yaramayabilir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Kimya konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok pratik yapmanızı öneririz.

Şimdi TYT Kimya çalışmalarına başlamış, Kimya konularındaki hakimiyetine güvenen ve netlerini en üstlere taşımak isteyenlere ileri seviye kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer ileri seviye kaynakların size ağır gelip vakit kaybettireceğini düşünüyorsanız öncelikle orta seviye TYT Kimya kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz ileri seviye TYT Kimya kaynakları:

Limit Yayınları Kimya Soru Bankası

Kitaptaki sorular, sınav seviyesinin üzerinde kalmaktadır. Ancak en yüksek netleri hedefleyenler için önerebileceğimiz bir kaynaktır. Kimya temelinize güveniyorsanız ve zor sorularla hazırlanmak istiyorsanız önereceğimiz bu kaynak kaliteli ve özgün soruları ile bilinmektedir. Video çözümlü olması özelliği ile çözemediğiniz soruların cevaplarına en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. 304 sayfadan oluşan kitapta yeni sınav sistemine uygun sorular bulunmaktadır. İleri seviye sorulardan oluştuğu için, orta seviyedeki kaynaklarla hazırlandıktan sonra bu kitabı edinmenizi tavsiye ederiz.

Aydın Yayınları TYT Kimya Soru Bankası

Bu kitap da yine konu çalışmalarını ve orta seviye soruları bitirmiş öğrencilere tavsiye edilebilecek bir kaynaktır. ÖSYM tarzında sorular bulunmaktadır. Testlerden önce kısa konu tekrarları bulunmaktadır. 336 sayfalık kitaptaki soruların seviyeleri zor ölçekte olduğu için; yukarda da belirttiğimiz gibi eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız bu kitaptaki kısa konu özetleri, tek başına yeterli olmayabilir. Sorularının seviyesinden dolayı sizi fazla uğraştıracağını düşünüyorsanız önce bir alt seviyedeki kaynaklara göz atabilirsiniz. Ancak Kimya netleriniz halihazırda yüksekse ve farklı sorular görmek, netlerinizi en üste taşımak istiyorsanız bu kaynağı öneririz.

Şimdilik sizlere önereceğimiz ileri seviye TYT Kimya kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir