2022 Orta Seviye TYT Biyoloji Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Biyoloji konuları, ilk iki yıl işlenen lise Biyoloji derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Biyoloji
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 7 Biyoloji sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Biyoloji konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Biyoloji dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Sadece ezber yapmak işinize yaramayabilir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Biyoloji konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok pratik yapmanızı öneririz.

Şimdi TYT Biyoloji temelini oluşturmuş ve orta seviye kaynaklarla kendini üst seviyeye hazırlamak isteyenler için, kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer orta seviye için hazır olmadığınızı ve temel oluşturacak kaynaklara ihtiyacınız olduğunuz düşünüyorsanız, başlangıç seviyesi TYT Biyoloji kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz orta seviye TYT Biyoloji kaynakları:

Eğitim Vadisi Yayınları TYT Biyoloji Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınlarına ait bu kitapta toplamda 2 modül, 192 sayfa, 94 test ve 1504 soru yer alıyor. Sorular seviye olarak kolay, orta ve zor olacak şekilde sınıflandırılmış haldedir. Yeni müfredata ve yeni nesil sorulara göre hazırlanan bu kitap ile kendinizi adım adım geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda, kitap ile ilgili geri dönütleri incelediğimizde yayın evinin fen bilimleri kitaplarında başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

FUNDAmentals TYT Biyoloji Soru Bankası

Youtube’da FUNDAmentals Biyoloji kanalı ile tanıdığımız Funda hocaya ait olan bu kitap yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Sorular ÖSYM tarzı olup, aynı zamanda MEB kazanım testlerine göre de hazırlanmıştır. Toplamda 1025 soru içeren kitap tamamıyla video çözümlüdür.

Palme Yayınları TYT Biyoloji Soru Kitabı

Biyoloji ile ilgili kitaplarıyla yakından tanıdığımız Palme yayınları, orta zor seviye kaynak arayanlar için de başarılı bir soru bankası ile karşımıza çıkıyor. Toplamda 300 sayfadan oluşan kitap, yeni nesil ve sınava yönelik sorular barındırıyor. Ayrıca kitap video çözümleri de bulundurmaktadır.

Şimdilik sizlere önereceğimiz orta seviye TYT Biyoloji kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir