Avrasya Üniversitesi

Türkiye’nin kuzey doğusunda Karadeniz kıyısında yer alan Avrasya Üniversitesi, Karadeniz Bölgesi’ndeki tek Vakıf ve Trabzon’un ikinci yüksek öğretim kurumu olarak 2010 yılında kurulmuş olup akademik, sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezlerinden biri olarak hizmet vermektedir. Eğitim dili Türkçe olan üniversitede İngilizce ile birlikte Rusça, İtalyanca, Korece dilleri de okutulmaktadır. Öğrenme ve entelektüel gelişim için zengin ve çeşitli bir ortam sağlayan Avrasya Üniversitesi’nde eğitim alan öğrencilerin fikirlerini özgürce ifade etmeleri ve yaratıcı fikirler üretmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca öğrencilerin çevreye ve topluma katkı sağlayan sosyal sorumluluk projelerine katılımları teşvik edilmekte ve öğrenciler sorumlu vatandaşlar olmaları için motive edilmektedir.

Avrasya Üniversitesi, örnek bir akademik ortam sunmanın yanı sıra, öğrenci yaşamını zenginleştirmek için akademik yıl boyunca öğrencilere sosyal, kültürel ve spor olanakları sunmaktadır. Bu kapsamda Trabzon şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan 3 kampüs, şehrin parklarına, alışveriş alanlarına, kültürel etkinliklerine, müzelerine ve eğlence mekânlarına kolay erişime sahiptir. Bunun yanı sıra Her mayıs ayında düzenlenen Avrasya Bahar Şenliği düzenlenmektedir.

Bu etkinliklerin çoğunluğu öğrenciler tarafından seçilen Öğrenci Konseyi tarafından organize edilmektedir. Konsey’in desteğiyle kurulan grup ve kulüpler, düzenli olarak söyleşiler, paneller, konserler, sergiler, yarışmalar, partiler ve festivaller düzenlemekte ve çok sayıda ünlü politikacı, iş insanı, sanatçı ve bilim insanını ağırlamaktadır.

Öğrenci Konseyi desteğiyle kurulan bazı kulüpler

Satranç Kulübü

Model Birleşmiş Milletler Kulübü

Psikoloji Kulübü

Elektrik Elektronik Kulüp

Türkler Dünya Kulübü

Orada Kulüp

Yeşilay Kulübü

Fotoğraf Kulübü

Tüm bunların yanı sıra Öğrenci Konseyi, öğrencilerin çeşitli etkinliklere katılmalarını sağlayan düzenli olarak toplantılar, seminerler, tartışmalar ve geziler düzenlenmektedir.

Yüksek nitelikli fakülteleri ve kampüslerindeki eğitim tesisleriyle Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok lise mezununu kendine çeken Avrasya Üniversitesi, 26 lisans 14 yüksek lisans ve 36 mesleki programda derece alan yaklaşık 8.500 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Avrasya Üniversitesi’nde bulunan lisans ve önlisans programları tabloda verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir