Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, 2017 yılında Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da kurulmuş, modern, benzersiz ve ileri görüşlü bir yükseköğrenim kurumudur. Akdeniz’deki eğitim merkezlerinden biri ve bir öğrenme ve kültür merkezi olarak kabul edilen Kıbrıs’ın başkentinde yer alan Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, öğrencilerine akademik fırsatlar sunmanın yanı sıra, mükemmel öğrenim için en son olanaklara sahip modern bir kampüste, küresel bir vizyona sahip olmalarına ve uluslararası bir ailenin parçası olmalarına yardımcı olmaktadır.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nin de için de bulunduğu bir network olan Bahçeşehir Üniversitesi, 3 kıtaya ve dünyanın 11 ülkesine yayılmış üniversiteler, akademik birimler ve dil okullarına sahiptir. Süreç içerisinde büyümeye devam eden bu network, her yeni kuruluşta ulaşılan başarı seviyesini tekrarlamaya devam etmekte olup giderek artan sayıda öğrenci ile dünya çapındaki konumları ve akademik bağlantıları ile görüldüğü gibi eğitim standartlarını korumaktadır. Ayrıca Bahçeşehir İstanbul Üniversitesi ile aynı müfredatı takip eden Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nde de öğrenciler tam kariyer potansiyellerine uygun ilerici bir küresel vizyona odaklanmaktadır. Bu durum Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’ni Türkiye’nin en iyi 10 üniversitesinden biri yapan özelliklerinden biridir.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, farklı ülkelerden farklı bireylere eşit eğitim fırsatları sunarak kalkınmayı ve dünyadaki ilerlemeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda öğrenciler, eğitimlerine üye konumlarından herhangi birinde başlayabilmekte ve tamamlayabilmekte, ayrıca, tek eğitim dilleri İngilizce olduğu için, kampüslerinin her birinde bulunan kısa süreli eğitim veya dil eğitimi etkinliklerinden kolayca yararlanabilmektedirler. Bu ortam, öğrenci için kolay bir entegrasyon deneyimine izin vermektedir.

Öğrenci çeşitliliğini destekleyerek elverişli bir ortamda üst düzey eğitim sağlamaya devam eden Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler, kendilerini hem akademik hem de sosyal olarak daha ileti taşıyan sosyal, kültürel ve eğitimsel faaliyetlere katılmaya teşvik edilmekte ve bu sayede tüm akademik hayallerini gerçekleştirebilmektedirler. Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, eğitime yönelik kültürler arası bakış açısına sahip olması nedeniyle Washington, DC-ABD, Berlin-Almanya, Batum-Gürcistan gibi dünyadaki birçok kuruluşu ile öğrencilere açık bir alanda öğrenme fırsatı sağlanmaktadır.

Nitelikli ve deneyimli öğretim kadrosuna sahip olan Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim en üst düzeydedir ve iyi yapılandırılmış olup öğrenciler, çeşitli çalışma alanlarında en iyi teorik ve pratik bilgilerden bazılarıyla donatılmıştır. Çünkü akademik personel ile öğrencilerin hem kariyerlerini hem de becerilerini geliştirmelerini ve en iyi olmaya devam etmelerini sağlamaya kararlı olan üniversite, öğrenci eğitimini daha iyi geliştirmeye adanmış modern teknolojiyi mükemmel bir şekilde birleştirmektedir.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, 2020 yılından beri Alayköy Kampüsü’nde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmekte olup kampüs içerisinde çağdaş eğitimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda tasarlanmış laboratuvarlar ve derslikler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kampüs içerisinde; Gastro Kafe, Kütüphane, Futbol sahaları, Tenis kortları, Mimarlık Stüdyoları, BAU Küresel Kütüphanesi, Yapay Zeka Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarları ve Pratik Mahkeme Salonu bulunmaktadır. Ayrıca Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, öğrencilere zengin bir ders kitabı koleksiyonu ile birlikte bir dizi bilimsel çalışma ve yayın koleksiyonu sunmaktadır.

2017 yılında sadece 3 lisans programı ve 1 yüksek lisans programı ile kurulan üniversite gününüzde 9 lisans programı ve 3 yüksek lisans programı ile eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir. Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nde bulunan lisans programları tabloda verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir