İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (İSTÜ), 2018 senesinde kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. İSTÜ, fen bilimleri, sağlık, mühendislik,sosyal bilimler ve işletme alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

İSTÜ’nün amacı, kaliteli bireyler yetiştirerek uluslararası çapta araştırma ve eğitim faaliyetleri yürütmektir. Üniversitenin vizyonu ise, öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmelerine, ilerletmelerine ve dünya standartlarında eğitim almalarına imkan sağlamaktır.İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, güçlü akademik kadrosu, modern teknolojik altyapısı ve donanımlı laboratuvarları ile ön plana çıkmaktadır. Üniversite, öğrencilerine interaktif eğitim ve araştırma tecrübeleri sunmak için tasarlanmış pek çok imkan ve fırsat sunmaktadır.

İSTÜ’nün kampüsü, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunmaktadır. Kampüs, öğrencilere modern ve konforlu bir öğrenme ortamı sunan geniş yeşil alanlar, spor salonları, kafeteryalar, kütüphane, yurtlar ve öğrenci kulüpleri gibi pek çok imkan sunmaktadır.

Öğrencilere yüksek kaliteli eğitim olanakları sunan yenilikçi bir üniversitelerden biri olan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, eğitim kalitesi bakımından oldukça başarılı bir üniversitedir. Üniversite, kaliteli öğretim kadrosu, modern altyapısı, laboratuvarları ve öğrencilere sunduğu olanaklarla ön plana çıkmaktadır.

Öğrenciler, İSTÜ’de interaktif eğitim ve araştırma tecrübeleri yaşarlar. Üniversitenin öğretim kadrosu, alanlarında uzman ve tecrübeli profesörlerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek için bireysel danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır. İSTÜ, bilhassa sağlık ve teknoloji alanlarında ön planda olan bir üniversitedir. Üniversitenin sağlık alanındaki bölümleri, öğrencilere staj olanakları sunarak mesleki tecrübe edinmelerini sağlamaktadır. Teknoloji alanındaki bölümler ise öğrencilere en güncel teknolojik gelişmeler ile alakalı bilgi vermektedir.

Bunun yanında, İSTÜ’de öğrencilerin yurt dışında eğitim alabilmeleri için de pek çok fırsat sunulmaktadır. Üniversitenin farklı ülkelerdeki ortak üniversiteleri ve değişim programları ile öğrenciler, farklı kültürler ile etkileşime girerek akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilirler.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi henüz yeni kurulmuş bir üniversite olmasından dolayı, dünya üniversite sıralama kurumları tarafından tam manasıyla değerlendirilmemiştir. Fakat, üniversite Türkiye’de bulunan genç üniversiteler arasında yüksek konumlarda yer almaktadır.

2022 senesinde açıklanan “Türkiye Üniversite Sıralaması”nda İSTÜ, 102 üniversite arasında 29. sırada yer almıştır. Bunun dışında, Türkiye’nin sağlık alanında önde gelen, saygın üniversiteleri arasında da yer almaktadır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, genç bir üniversite olmasına karşın, hızla gelişen bir üniversitedir ve öğrencilerine yüksek kaliteli eğitim olanakları sunmaktadır. Üniversitenin akademik kadrosu, modern altyapısı, laboratuvarları ve öğrencilere sunduğu olanaklar, ileriki yıllarda üniversitenin çok daha da yüksek sıralamalara yükselmesine katkıda bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir