KPSS Ders Çalışma Siteleri ve YouTube Kanalları

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyenlerin katılmak zorunda olduğu bir sınavdır. Günümüzde KPSS’ye hazırlanan adaylar hem konu eksikliklerini tamamlamak hem de örnek soru çözümlerini görmek için başta youtube kanalları olmak üzere ücretsiz online platformlardan faydalanmaktadır. Bu doğrultuda yazımızda KPSS’ye hazırlanan adaylar için ders çalışma sitesi ve youtube kanalı önerisinde bulunacağız.

KPSS Türkçe Youtube Kanalı Önerileri

Aker Kartal

İSEM Yayıncılık kanalında hem Türkçe hem de sözel mantık konularına ilişkin videoları bulunan Aker Kartal kendine özgü ders anlatım tekniği ile özellikle çıkmış sorular üzerinden püf noktalar vererek her seviyeye uygun konu anlatımı yapmaktadır.

Rüştü Hoca

Türkçe konularına ilişkin videoları bulunan Rüştü Hoca konuları Türkçe’yi sevdirmeye yönelik bir teknik ile ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra örnek sorular üzerinden püf noktalar vererek her seviyeye uygun konu anlatımı yapmaktadır.

Öznur Saat Yıldırım

Öznur Saat Yıldırım, Hoca Kafası kanalında Türkçe konularını örnek sorular üzerinden ayrıntılı bir şekilde anlatmaktadır.

Yelda Ünal

Benim Hocam kanalında konuları sınava yönelik ayrıntılı bir şekilde anlatan Yelda Ünal, konu bitiminde ayrı bir derste etkinlikler ve soru çözümü de yapmaktadır.

Önder Hoca

Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra örnek soru çözümleri ile püf noktaları veren ve soruda nasıl düşünmek gerektiğini anlatan Önder Hoca, deneme çözümleri de yapmaktadır.

KPSS Matematik Youtube Kanalı Önerileri

İlyas Güneş

Benim Hocam kanalında videoları bulunan İlyas Güneş, konu anlatımından sonra örnek sorular ile konunun pekişmesini sağlamaktadır. İlyas Güneş’in konu anlatımı ve soru çözümleri özellikle temel seviyede matematik bilgisi olan adaylar için uygundur.

Şenol Hoca

Matematiğe dair herhangi bir bilgisi olmayan adaylara yönelik konu anlatım videoları olan Şenol Hoca’nın ayrıca soru çözüm videoları da bulunmaktadır. Bu sayede adaylar konu anlatım videolarında kolay seviyede soruların çözüm yöntemlerini öğrenirken soru çözüm videoları ile de orta ve zor seviyede sorulara ilişkin bilgi sahibi olmaktadır.

Mustafa Kapuz

Özellikle matematiğe dair herhangi bir altyapısı olmayan adaylara yönelik konu anlatımı yapan Mustafa Kapuz, özellikle sınavda çıkması muhtemel soru tiplerine ilişkin çözümleri alternatif ve ipuçları ile yapmaktadır.

Güven Göllüoğlu

Hoca Kafasında kanalında matematik, geometri ve sayısal mantık konu anlatım videoları bulunan Güven Göllüoğlu, konuları matematiğe ilişkin herhangi bir bilgisi olmayan adayların kolayca anlayabileceği şekilde basit ve kendine özgü bir teknikle anlatmaktadır.

Mehmet Bilge Yıldız

Mehmet Bilge Yıldız, Yediiklim Yayıncılık kanalında matematik konularını sınava yönelik ve temelden başlayarak basit bir teknikle anlatmaktadır. Ayrıca konulara başlamadan önce KPSS matematikte hangi konudan kaç soru geldiğini ve konulara nasıl çalışmak gerektiğini detaylı bir şekilde açıklamaktadır.

KPSS Tarih Youtube Kanalı Önerileri

KPSS Tarih dersine online çalışmak isteyen adaylar en çok aşağıdaki listede bulunan hocaları tercih etmektedir:

Ramazan Yetkin

Mehmet Celal Özyıldız

Aydın Yüce

Yasin Korkut

Selami Yalçın

KPSS Coğrafya Youtube Kanalı Önerileri

KPSS Coğrafya dersine online çalışmak isteyen adaylar en çok aşağıdaki listede bulunan hocaları tercih etmektedir:

Bayram Meral

Engin Eraydın

Mehmet Eğit

Önay Cepe

Abdullah Eser

KPSS Vatandaşlık Youtube Kanalı Önerileri

KPSS Vatandaşlık dersine online çalışmak isteyen adaylar en çok aşağıdaki listede bulunan hocaları tercih etmektedir:

Esra Özkan Karaoğlu

Emrah Özkaraca

Özgür Özkınık

Mehmet Akif Sarıbaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir