10. Sınıf Matematik Konuları ve Müfredat

Bu yazımızdaki 10.sınıf Matematik konuları tamamen MEB tarafından açıklanan 2022-2023 eğitim-öğretim senesi müfredatı baz alınarak hazırlanmıştır. Bu sebepten dolayı yazımızdaki konu listelerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. 10. sınıf matematik konuları birinci ve ikinci dönem olarak toplam 6 ünite ve tam 11 konudan meydana gelmektedir.

10. Sınıf pek çok öğrenci için lise döneminin en güzel senesidir. Çünkü 9. sınıfta yaşanan liseye adaptasyon süreci geride kalmış ve arkadaş grubunuzu kurmuşsunuzdur. Ayrıca üniversite sınavına da iki sene daha olduğu düşünüldüğünde lisenin en rahat dönemidir. Ancak sadece sınava iki yıl olduğunu düşünmek ve tamamen dersleri bırakmak büyük bir yanılgı olabilir. Çünkü hobilerle ilgilenmenin, arkadaşlarla vakit gecirmenin önemli olduğu kadar dengeyi kurup sınavlara hazırlanmanın önemi de büyüktür.

Lisenin ilk yılını tamamlayan öğrenciler için bir sonraki yılın dersleri merak konusudur. Çünkü üniversite için iyi bir puan almaları gereken sınavın ilk basamağında 10. sınıf derslerinin de etkisi büyüktür. Bu sebepten dolayi da 10. sınıf konularını ve bilhassa matematik konularını bilmek büyük önem taşımaktadır.

Konulara hakim olduktan sonra sınavlarda karşılasabileceginiz tüm sorularda sorumlu olduğunuz konuları da bilirsiniz. Böylece sınava hazırlık döneminde doğru konulara çalışıp zaman kaybetmemiş olursunuz. Konuları bir yere not etmek geleceğiniz ve hayalleriniz için işinize yarayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir