2022 Başlangıç Seviyesi TYT Biyoloji Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Biyoloji konuları, ilk iki yıl işlenen lise Biyoloji derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Kimya
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 6 Biyoloji sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Biyoloji konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Biyoloji dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Sadece ezber yapmak işinize yaramayabilir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Biyoloji konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok soru çözmenizi öneririz.

Şimdi TYT Biyoloji çalışmalarına yeni başlayan ve temel becerilerini pekiştirmek isteyen öğrenciler için, başlangıç seviyesi TYT Biyoloji kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer başlangıç seviyesinden daha iyi bir seviyede olduğunuzu ve temel bilgi ve becerileri edindiğinizi düşünüyorsanız orta seviye TYT Biyoloji kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz başlangıç seviyesi TYT Biyoloji kaynakları:

Tonguç Kampüs TYT Biyolojik

Bu kitabı, Biyoloji konularında eksikleriniz varsa ve soru çözümlerinde zorlanıyorsanız önerebiliriz. Çünkü soruların en kolay şekilde nasıl çözülebileceğini açıklamaktadır. Kitap temel düzey sorularla başlayıp orta düzey sorularla devam etmektedir. Son olarak yeni nesil sorularla bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. 192 sayfadan oluşan kitabın video çözümleri de bulunmaktadır. Böylelikle en kısa sürede doğru çözümlerin nasıl yapılması gerektiğini öğrenebiliyor olacaksınız.

Benim Hocam TYT Biyoloji Video Ders Notları

208 sayfadan oluşan kitap ücretsiz video konu anlatımıyla desteklenmektedir. Kitabın içeriğini Youtube üzerinden takip ederek interaktif şekilde kullanabilirsiniz. Güncel müfredata göre hazırlanmıştır ve 2021 TYT soruları incelenerek oluşturulan bir yeni baskısı bulunmaktadır. Zorlayıcı bir anlatımı bulunmamaktadır. TYT Biyoloji çalışmalarınız için ilk etapta faydalı bir kaynak olacağını düşünüyoruz. Temel oluşturmak için edinebilirsiniz.

Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Biyoloji Soru Bankası

Biyoloji temeliniz zayıfsa, konu tekrarları ve bilgilerinizi pekiştirebileceğiniz örnekler bulunan bir kaynak arıyorsanız bu kitabı sizlere öneririz. Taktiklerle soruların nasıl daha kolay çözülebileceği ile ilgili bilgiler veren video çözümleri bulunmaktadır. 272 sayfadan oluşan kitap, ÖSYM tarzı sorular içermektedir. Neredeyse hiç net çıkaramıyor dahi olsanız iyi bir Biyoloji temeli oluşturabilirsiniz. Daha üst seviyedeki soruları çözemiyorsanız ve bu durum motivasyonunuzu düşürüyorsa, eksiklerinizi tamamlamak için bu kaynağı sizlere önerebiliriz.

Şimdilik sizlere önereceğimiz başlangıç seviyesi TYT Kimya kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir