2022 İleri Seviye TYT Coğrafya Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Coğrafya konuları, ilk iki yıl işlenen lise Coğrafya derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Sosyal Bilimler Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • Tarih: 5 soru
  • Coğrafya: 5 soru
  • Felsefe: 5 soru
  • Din Kültürü: 5 soru

olarak dağılmaktadır. Yani, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 5 Coğrafya sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Coğrafya konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Coğrafya dersinde bilgilerinizin kalıcı olması için, bol bol soru çözmenizi öneririz. Çünkü bilgileri birbiri ile karıştırmak ve unutmak, çalıştığınız konularla ilgili soruları doğru cevaplayamamanıza sebep olabilir. Yeterince soru çözdüğünüzde Coğrafya dersindeki neden-sonuç ilişkilerini iyice kavramış olacaksınız. Böylelikle sınavlarda daha hızlı bir şekilde doğru cevaplar verebilir, netlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı, derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır.

Şimdi TYT Coğrafya çalışmalarına başlamış, Coğrafya konularındaki hakimiyetine güvenen ve netlerini en üstlere taşımak isteyenlere ileri seviye kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer ileri seviye kaynakların size ağır gelip vakit kaybettireceğini düşünüyorsanız öncelikle orta seviye TYT Coğrafya kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz ileri seviye TYT Coğrafya kaynakları:

Yayın Denizi TYT Coğrafya Pro Soru Bankası

Yayın Denizi TYT Coğrafya Pro Soru Bankası, “Pro” adından da anlaşılabileceği gibi içerisinde zor sorulara yer veren ileri seviye bir kitap. Coğrafyada konulara hakimim ve orta seviye kaynak bitirdim diyorsanız, hedefiniz coğrafyadan soru kaçırmamak ise bu kitabı tercih edebilirsiniz. Soruların tamamı video çözümlü olan bu kitap toplamda 240 sayfadan oluşmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi sorular gayet zor ve eleyici niteliğe sahip.

Limit Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

İleri seviye TYT coğrafya kaynağı için önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Limit Yayınları’ nın Coğrafya Soru Bankası. Piyasada zorlayıcı sorularla tanıdığım Limit Yayınları bu kitabında da zorlayıcı coğrafya soruları ile karşımıza çıkıyor. Soruları incelediğimizde, soruların artık coğrafyadan eksik konusu kalmamış, orta seviye kaynaklar çözerek netini arttırmış ve coğrafyadan soru kaçırmak istemeyen öğrencilere hitap ettiğini belirtmemiz gerekir. Toplamda 328 sayfadan oluşan kitap, içeriğinde yeni nesil sorulara fazlasıyla yer veriyor. Aynı zamanda kazanım odaklı olan kitapta soruların tamamı video çözümlü.

Karekök Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Karekök Yayınları da Limit Yayınları gibi içerisinde zorlayıcı sorular bulunan, coğrafyadan net kaçırmak istemeyen öğrencilere hitap eden ileri seviyede bir TYT coğrafya soru bankası ile karşımıza çıkıyor. İçerisinde pek çok tarzda soru bulunduran kitap, toplamda 325 sayfadan oluşuyor. İçerisinde orta-zor sorular da bulunan kitap, belirttiğimiz gibi çoğunlukla zor sorulardan oluşuyor. Ayrıca video çözüm içeren kitabın video çözümlerine Karekök Video Çözüm uygulamasından kitapta bulunun QR kod ile ulaşılabilir.

Şimdilik sizlere önereceğimiz ileri seviye TYT Coğrafya kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir