2022 Orta Seviye TYT Coğrafya Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Coğrafya konuları, ilk iki yıl işlenen lise Coğrafya derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Sosyal Bilimler Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • Tarih: 5 soru
  • Coğrafya: 5 soru
  • Felsefe: 5 soru
  • Din Kültürü: 5 soru

olarak dağılmaktadır. Yani, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 5 Coğrafya sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Coğrafya konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Coğrafya dersinde bilgilerinizin kalıcı olması için, bol bol soru çözmenizi öneririz. Çünkü bilgileri birbiri ile karıştırmak ve unutmak, çalıştığınız konularla ilgili soruları doğru cevaplayamamanıza sebep olabilir. Yeterince soru çözdüğünüzde Coğrafya dersindeki neden-sonuç ilişkilerini iyice kavramış olacaksınız. Böylelikle sınavlarda daha hızlı bir şekilde doğru cevaplar verebilir, netlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı, derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır.

Şimdi TYT Coğrafya temelini oluşturmuş ve orta seviye kaynaklarla kendini üst seviyeye hazırlamak isteyenler için, kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer orta seviye için hazır olmadığınızı ve temel oluşturacak kaynaklara ihtiyacınız olduğunuz düşünüyorsanız, başlangıç seviyesi TYT Coğrafya kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz orta seviye TYT Coğrafya kaynakları:

Benim Hocam Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Benim Hocam’ ı Youtube üzerinden yayınladığı videolar ile tanıyoruz. Bayram Meral hocamıza ait olan bu kitap, orta seviye kaynak arayan öğrencilere hitap edecek şekilde hazırlanmış. Kitap toplamda 176 sayfadan oluşmaktadır.

Palme Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Adını sık sık duyduğumuz Palme yayınları TYT Coğrafya için orta seviye kaynak arayan öğrencilere yönelik kitabıyla da karşımıza çıkıyor. İçinde zora yakın sorular da bulunan bu kitap, coğrafyada konuları kavramış ve bol bol soru çözmeye geçmiş öğrenciler için önerebileceğimiz bir kaynak. Kitapta ayrıca her testin yanında, testte yer alan konu ile ilgili pratik bilgi notları yer alıyor. Sorular ÖSYM ve MEB kazanımlarına göre güncellenmiş olup, soruların video çözümleri de bulunuyor.

Hız ve Renk Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası

Tarık Tuna hocanın kaleme aldığı soruları ile Hız ve Renk Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası, ÖSYM tarzı sorular içeriyor. Kitap video çözümlü olmakla birlikte, içerisinde kavram haritaları ve zaman yönetimli sorular barındırıyor. 288 sayfadan oluşan kitap orta seviye kaynak arayan öğrencilere tavsiye edebileceğimiz bir kitap.

Şimdilik sizlere önereceğimiz orta seviye TYT Coğrafya kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir