2022 TYT Felsefe Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Felsefe konuları, ilk iki yıl işlenen lise Felsefe derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Sosyal Bilimler Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • Tarih: 5 soru
  • Coğrafya: 5 soru
  • Felsefe: 5 soru
  • Din Kültürü: 5 soru

olarak dağılmaktadır. Yani, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 5 Felsefe sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Felsefe konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Felsefe dersinde bilgilerinizin kalıcı olması için, bol bol soru çözmenizi öneririz. Çünkü bilgileri birbiri ile karıştırmak ve unutmak, çalıştığınız konularla ilgili soruları doğru cevaplayamamanıza sebep olabilir. Yeterince soru çözdüğünüzde Felsefe dersindeki terimleri iyice kavramış olacaksınız. Böylelikle sınavlarda daha hızlı bir şekilde doğru cevaplar verebilir, netlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı, derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır.

İşte sizler için seçtiğimiz TYT Felsefe kaynakları:

Yayın Denizi TYT Felsefe Soru Bankası

Kaynak önerilerimize felsefe konularını yeni bitirmiş ve öğrendiklerini pekiştirmek isteyen öğrencilerimiz için tavsiye edebileceğimiz bir kaynak ile başlayalım. Yayın Denizi TYT Felsefe Soru Bankası, felsefe için öğrendiklerinizi pekiştirerek kalıcı hale getirebileceğiniz ve düşünme üzerine oluşturulmuş sorulara alışkanlık edinebileceğiniz içeriğe sahip. Genellikle kolay soruların yer aldığı bu kitap TYT felsefeye giriş için güzel bir kaynak olacaktır. Kitabın kolay olduğunu söyledik ancak az önce de belirttiğimiz gibi felsefe konularını pekiştirmek ve soru çözme yeteneğinizi arttırmak istiyorsanız, kolay sorular olmasına aldanmadan özenli bir şekilde soruları çözmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Palme Yayınevi TYT Felsefe Soru Kitabı

Fen bilimlerine yönelik hazırladığı kitaplar ile adını sık sık duyduğumuz Palme Yayınevi, TYT Felsefe kaynağı arayanlar için de oldukça güzel bir kaynak ile öneri listemize dahil oluyor. Yeni öğretim sistemine uygun olarak hazırlanan kitap, kaliteli içeriğe sahip. İçerisinde hem ileri hem de başlangıç ve orta seviye sorular içeren kitap, oldukça çeşitli, zengin bir içeriğe sahip. Palme Yayınevi TYT Felsefe Soru Kitabı, içeriğindeki çeşitlilik sayesinde TYT felsefeden soru kaçırmak istemeyen ve felsefeden bütün soru tarzlarını görmek isteyenler için rahatlıkla önerebileceğimiz bir kitap.

Karekök Yayınları TYT Felsefe Soru Bankası

Genellikle zorlayıcı soru tarzlarıyla tanıdığımız Karekök Yayınları, yine zor diyebileceğimiz içeriği ile birlikte TYT felsefe için de karşımıza çıkıyor. 190 sayfadan oluşan kitap, öğretici ve düşündürücü nitelikteki sorularıyla oldukça tercih edilebilir bir kaynak. TYT felsefeden zor soru tarzlarını da görmek isteyen ve net kaçırmak istemeyenlerin bu kitaba da bir bakmalarını tavsiye ediyoruz.

Şimdilik sizlere önereceğimiz TYT Felsefe kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir