2022 İleri Seviye TYT Türkçe Kaynak Önerileri

Merhaba sevgili öğrenciler,

2022 TYT maratonu başladı. TYT puanınıza %33 etkisi olan derslerden biri olan Türkçe’ de iyi netler yapmak, size iyi bir sıralama sağlayacaktır. Güzel bir net sayısının sırrı da doğru kaynaklardan geçer. Mümkün olduğunca fazla soru çözerek hızınızı ve başarınızı artırmanız gerektiğini, sizler de biliyorsunuz.

Bu yazımızda; sizlerden 30 net ve üstünü hedefleyen, hali hazırda başlangıç / orta zorluktaki kaynakları bitirmiş olanlar için ileri seviye TYT Türkçe kaynaklarını derledik. Kitapların içerisinde, başlangıç seviyesinde veya orta seviyede öğrencilerin çözebileceği sorular da bulunmakla beraber, çözmekte zorlanabileceğiniz sorularla da karşılaşacaksınız. Eğer ileri seviye kaynakların size bu aşamada uygun olmadığını düşünüyorsanız; 2022 TYT için hazırladığımız, yeni nesil sorulardan oluşan diğer kaynak önerilerimizi de inceleyebilirsiniz:

Eğitmenler ve kitabı kullananlar tarafından zorluk seviyesi yüksek olarak nitelendirilen, yüksek netler hedefleyen öğrencilere önerilen kaynaklardan size önerdiklerimiz şu şekilde:

Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Karekök yayınları, ileri seviye kaynaklardaki başarısıyla kendisinden söz ettiren bir yayınevidir. Bu sebeple, ilk ileri seviye kaynak önerisi olarak bu yayınevinin TYT Türkçe soru bankası ile başlamak istedik.

Uzun yıllardır üniversiteye hazırlık kaynakları çıkaran yayınevi, içeriklerini yeni müfredata göre düzenlemektedir. Böylelikle alırken aklınızda, eski tip sorularla karşılaşacağınız gibi bir düşünce olmasın. Netlerinizi 30 üzerine çıkarmak istiyorsanız, içerisinde TYT’ de çıkabilecek her konudan test içermesi sebebiyle bu kaynağı önerebiliriz.

Önerilen içerik: TYT Türkçe Konuları

İçerisindeki her sorunun video çözümleri bulunmaktadır. Karekök Yayınları Video Çözüm uygulamasını telefon veya tabletinize indirerek soruların çözümlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Üniversite adayları için, sorularının kalitesi kadar zorluğuyla da bilinen bu kitabı önerebiliriz. 432 sayfadan oluşan kitabın en güzel özelliklerinden birisi, video çözümlerinin bulunması. Özellikle ileri seviye kaynaklarda; zorlandığınız bir soruyla karşılaştığınızda, çözüme kolayca ulaşmanızı sağlaması oldukça gerekli. Limit Video Çözüm uygulamasını indirerek istediğiniz sorunun video açıklamasına erişebilirsiniz. Böylece soruların cevaplarını anlayamadığınızda, başkalarına sormakla vakit kaybetmemiş olacaksınız.

Kullanan öğrenciler tarafından da övülen bu kaynağı, ileri seviye Türkçe sorularıyla kendisini denemek isteyenlere öneririz. Eğer kitap sizin çok vaktinizi alıyorsa ve çözmekte fazlasıyla zorlanıyorsanız, bir alt seviyedeki kaynaklarla kendinizi geliştirdikten sonra bu kaynağa geçmenizi öneririz.

Fen Bilimleri Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Yıldız Serisi

Yaklaşık 250 sayfadan oluşan kitap, üst düzey sorular içermektedir. Yine aynı serinin paragraf soru bankası da bulunmaktadır ancak kullananlar tarafından; Paragraf soru bankası daha kolay, Türkçe soru bankası daha zor olarak nitelendirilmiştir ve oldukça kaliteli dil bilgisi soruları içermektedir. Bu sebeple Türkçe soru bankasını önermek istedik.

Her konudan en az 3 veya 4 test bulundurduğu için, sınava hazırlanırken kendinizi yeterince deneme şansı bulacaksınız. Video çözümleri bulunmayan bir kaynak olmasına karşın, farklı sorular görmek ve zor sorularla kendinizi test etmek için edinebilirsiniz. TYT Türkçe için piyasada tamamı çözümlü, ileri seviye kaynak bulmak zor olduğundan; bu kaynağı da alternatif olarak sizlere önermek istedik.

Sizlerin de bizlerle veya diğer okuyucularla paylaşmak istediğiniz kaynak önerileriniz varsa, yorumlara yazabilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir