2023 Orta Seviye TYT Türkçe Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için, önerdiğimiz TYT Türkçe kaynakları paylaştığımız yazımızı henüz okumadıysanız, buraya tıklayarak o yazıya ulaşabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinin daha üstünde olduğunuzu düşünüyorsanız veya zaten o seviyedeki kaynaklardan en az bir tanesinde çalışarak kendinizi geliştirdiyseniz, netlerinizi artırmak için bir üst seviyeye geçme zamanınız gelmiş demektir!

TYT için puan türü fark etmeksizin, Türkçe’ de yüksek net yapmak oldukça önemlidir. Bu sebeple; bir kaynağa takılı kalmadan farklı soru tipleri görerek netlerinizi sınava kadar artırmanız, sizin yararınıza olacaktır. AYT’ den önceki oturum olan TYT’ de, netleriniz ne kadar fazla olursa sıralamanız o kadar iyi gelecektir.

Bu yazımızda, öğrenciler ve eğitmenler tarafından orta seviye olarak nitelendirilen kaynaklardan sizin için seçtiklerimizi paylaşacağız. Hazırsanız başlayalım

İşte 2023 TYT Türkçe orta seviye kaynak önerilerimiz:

Arı Yayınları TYT Türkçe’nin Ritmi

Arı Yayınları’ nın Hamza Kaya tarafından oluşturulan bu soru kitabındaki en güzel özellikler, yeni müfredata uygun şekilde hazırlanmış ve video çözümlü oluşu. Hatta yazarın YouTube’ da kanalı bulunduğu için; soru çözüm stratejileri, konu anlatımları gibi videolar da kanalında yer alıyor. Böylelikle öğrendiklerinizi, görsel açıdan da en iyi şekilde destekleyebileceğiniz kitaplardan biri olarak 416 sayfadan oluşan Türkçe’ nin Ritmi’ ni önerebiliriz. Üstelik içerisinde, önceki yıllarda TYT’ de çıkmış sorular bulunması da sizler için oldukça faydalı olacaktır.

Kitap orta seviyede, yani Türkçe 9 ve 10. sınıf konularında eksikleriniz yoksa sizin için oldukça uygun. Eğer “Türkçe temelim çok eksik, bu listedeki kitaplar bana uygun olur mu? Orta seviye kaynaklarda zorlanır mıyım?” gibi sorularınız varsa, en azından bir tane başlangıç seviyesi kaynak edinmenizi öneririz. Mümkünse konu anlatımı içeren bir TYT Türkçe kaynağınız olursa ve testlerle bu bilgileri pekiştirirseniz bu listedeki kitaplara geçebilirsiniz. Buraya tıklayarak 2023 TYT Türkçe için kendinize uygun bir başlangıç seviyesi kaynak seçebilirsiniz.

Kronometre Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Bu kitapta da bir önceki önerimizde olduğu gibi, tüm sorular video çözümlü olarak hazırlanmıştır. Böylelikle takıldığınız noktalarda, videolardan yardım alarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

288 sayfadan oluşan bu kitap, yeni nesil sorular içermektedir. Sınava hazırlanmanıza yardımcı olacak bu özelliğine ek olarak içerisinde bolca tekrar testi, MEB kazanım testi ve farklı zorluk seviyelerine göre belirlenmiş testler bulunmaktadır. Ancak bu, kitabın oldukça zor bir kitap olduğu anlamına gelmez. İçerisinde ileri seviye olarak bulunan testleri, önceki soruları çözdükten sonra kendinizi denemek için kullanabilirsiniz. Gelişmenizi takip edebileceğiniz bir sisteme göre düzenlenen bu kitap, Nusrettin Koçkar tarafından hazırlanmıştır.

Tecrübe Taktiklerle TYT Dil Bilgisi Çözümlü Soru Bankası

Bahsedeceğimiz kitap sadece TYT için değil, birçok sınavda sizlere Dil Bilgisi konusunda yol gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Yani TYT için aldıktan sonra, başka bir sınava girmeyi düşünürseniz bir Dil Bilgisi kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

320 sayfalık kitap, içerisinde çözümlerini de barındırmaktadır. Rüştü Bayındır tarafından yeni nesil ÖSYM tipi sorularagöre hazırlanmıştır. Yine bir YouTube kanalı bulunan ve konu anlatım videoları ile tanınan Rüştü Hoca, farklı taktiklerle Dil Bilgisi öğretmektedir. Eğer Dil Bilgisi kurallarını hatırlamakta zorlanıyorsanız ve yaratıcı anlatımlar aklınızda kalıyorsa, bu kitaba şans vermenizi tavsiye ederiz.

ÜçDörtBeş TYT Türkçe Soru Bankası

ÜçDörtBeş Yayınları yenilenen sınav sistemine, kitaplarını en iyi uyarlayan yayınevlerinden birisidir. Bu TYT Türkçe soru bankası da ÖSYM tipi sorulara göre hazırlanmış ve sınava çalışırken güvenebileceğiniz bir kaynaktır.

Müslüm Kaplan tarafından hazırlanan 440 sayfalık kitabın tamamı, video çözümlü sorulardan oluşur. Aklınıza takılan noktalar olduğunda veya yanlış cevaplandırdığınız soruların doğru cevabına nasıl ulaşılacağını anlamadığınızda; telefon veya tabletinize “ÜçDörtBeş Video Çözüm” uygulamasını indirerek doğru çözüm yöntemini izleyebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar tarafından orta seviyenin bir tık üstü olarak değerlendirilse de güzel bir kaynak olması sebebiyle, bu soru bankasına listemizde yer vermek istedik. Orta seviyede birinin çözemeyeceği kadar zor ve vakit alan sorular içermemektedir. Sadece kolaydan zora doğru adım adım ilerlemenizi sağlayan bir teknik ile hazırlanmıştır. Yani hem kolay sorular ile bilgilerinizi pekiştirip eksik noktalarınızı tespit edebilirsiniz hem de seviyenizdeki veya daha üst seviyedeki sorularla gelişmenizi test edebilirsiniz. Kazanım hedefli, kaliteli sorular içerdiğini söyleyebiliriz.

Siz de sevdiğiniz veya merak ettiğiniz kaynakları, bizlerle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz. İyi çalışmalar ☺

2023 Orta Seviye TYT Türkçe Kaynak Önerileri” için 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir