2022 Orta Seviye TYT Matematik Kaynak Önerileri

Herkese merhabalar,

Bildiğiniz gibi 2022 TYT için çalışma maratonu başladı. TYT Matematik temeline güvenen ve orta seviye kaynaklarla çalışmaya başlamak isteyenler öğrenciler için kaynak önerileri hazırladık.

Öğrencilerin çoğu TYT konularını bitirip AYT çalışmalarına başlamayı hedefliyor. TYT’ de genellikle 9 ve 10. Sınıf konularından soru çıktığı için son seneye gelmiş veya mezuna kalmış öğrenciler, bazı konuları unutmuş olabileceklerinden şüpheleniyorlar. Bunun için; yer yer başlangıç seviyesi sorular da içeren, kendinizi test edebileceğiniz bazı TYT 2022 Matematik soru bankalarını derledik. Bu kitaplar sayesinde Matematik’ te ileri seviye için de hazırlıklı hale gelmiş olacaksanız.

Eğer çalışmalarınıza erkenden başladıysanız ve orta seviyeden daha zor sorulara hazırlıklı olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki linkten ileri seviye TYT Matematik kaynaklarına ulaşabilirsiniz:

2022 İleri Seviye TYT Matematik Kaynak Önerileri

TYT için hem baraj puanını geçmek hem de 0.5 net kuralına uyabilmek adına Matematik’ te iyi netler yapmak oldukça önemli! Sözelci veya dilci de olsanız, TYT’ de puan türü olmadığı için, Matematik’ te olabildiğince fazla net yapmak sizin yararınıza olacaktır. Bu sebeple kaynak önerilerimize ilerleyen zamanda da devam edeceğiz.

Şimdilik, orta seviye için önerdiğimiz kaynakları tanıtmaya başlayalım:

Limit Yayınları TYT Avantaj Matematik + Geometri Soru Bankası

ÖSYM’ nin son yıllarda sınavlarda kullandığı soru tiplerine benzer sorularla oluşturulmuş olan bu kitap, 208 sayfadan oluşmaktadır. Yeni nesil sorulardan oluşmasının yanı sıra içerisinde farklı soru tipleri barındırmaktadır ve yaklaşık 700 soru içerir.

İçerisinde dörtte bir oranında geometri soruları içeren kitap başlangıç seviyesindeki öğrencilere zor gelebilir. Orta seviye, bu kitaptaki soru seviyesi için en doğru tanım olacaktır. İleri seviye için yeterli olmamakla beraber temelinizi pekiştirmek için doğru bir kaynak seçimi olacaktır. Öğrencilerin kitap seçiminde dikkat ettiği noktalardan biri olan açıklamalı çözümler de bu kaynakta mevcuttur. Limit Cepte uygulamasından sayfadaki karekodu okuttuğunuzda çözümlere ulaşabilirsiniz.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Bu kitap içerisinde sadece orta seviye sorular bulunmamaktadır. Ancak kitabın yarısından fazlası bu seviyeye uygun sorulardan oluşur. Yaklaşık %10’ luk bir kısmı, ileri seviye için sizi hazırlayacak zorlayacak sorular içerir. Eğer kendinizi bir üst seviyedeki sorularla test etmek istiyorsanız ileri seviyeye geçmeden bu kaynağı edinmeniz doğru bir karar olabilir.

432 sayfadan oluşan kitapta yaklaşık 7000 soru bulunmaktadır. İçerisinde bazı başlangıç seviyesi sorular da bulunduğu için öğrendiklerinizi tekrar etmenize ve unuttuklarınızı hatırlamanıza yardımcı olur. Genel bir tekrar yaparak bir üst seviyeye hazırlanmak istiyorsanız bu soru bankasını edinebilirsiniz.

Karekök Yayınları TYT Matematik Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları öğrenciler tarafından çok tercih edilen, kaliteli sorular içeren kitaplar çıkarmaktadır. Bu kaynağın adı “Matematik Sıfır- Lise Temellendirme” olduğu için tam olarak başlangıç seviyesi sanılsa da aslında temeli yeterli olmayanlara zorlayıcı gelebilir. Temelinizi oluşturabilecek bir kitap istiyorsanız aşağıdaki linkten 2022 başlangıç seviye TYT Matematik kaynaklarına ulaşabilirsiniz:

2022 Başlangıç Seviyesi TYT Matematik Kaynak Önerileri

Bu kitap başlangıç ve orta seviye sorular içermektedir. TYT Matematik konularında eksikleriniz azsa ve bir temel oluşturduğunuza inanıyorsanız bu kitabı edinmeniz daha doğru olacaktır. Böylelikle genel olarak konuları ne kadar iyi hatırladığınızı test ederek unuttuğunuz veya çalışmadığınız konuları saptayabilirsiniz. Orta seviyedeki sorularla ise bir üst seviyedeki kitaplara da hazır olmuş olursunuz.

Kitap 510 sayfadan oluşmaktadır ve içerisindeki her sorunun videolu çözümü hazırlanmıştır. Çözemediğiniz veya farklı bir şekilde nasıl çözülebileceğini merak ettiğiniz sorular için, Karekök Video Çözüm uygulamasını kullanabilirsiniz.

Birey Yayınları TYT Yeni Nesil Sorular Matematik Geometri

Birey Yayınları gibi köklü bir yayınevi tarafından çıkartılan bu kitap yeni nesil sınav sistemine göre düzenlenmiştir ve içerisindeki her sorunun video çözümü bulunmaktadır. Bu çözümlere BryCEPTE uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Kitap 224 sayfadan oluşmakta ve adından da anlaşılacağı üzere, Matematik’ e ek olarak Geometri soruları da içermektedir. ÖSYM’ nin son yıllarda sorduklarından esinlenilerek oluşturulduğu için, bu soru bankasını edinmeniz sınav sürecinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Herkese başarılar dileriz ?

2022 Orta Seviye TYT Matematik Kaynak Önerileri” için 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir