2022 Başlangıç Seviyesi TYT Matematik Kaynak Önerileri

Sevgili arkadaşlar, bildiğiniz üzere TYT’ de 0.5 net kuralına uyabilmek için Türkçe veya Temel Matematik derslerinin en az birinden 0.5 net yapmanız gerekmektedir. Üstelik TYT’ de puan türü göz önünde bulundurulmadığı için; hangi puan türünden bölüm isterseniz isteyin TYT Matematik testinde iyi netler yapmak, sizi sınav sıralamasında öne taşıyacaktır.

Matematik temeli olmayan öğrencilerin aklında, “TYT Matematik çalışmaya nerden başlamalıyım? Matematik temelim yok, TYT için hangi kaynakları seçmeliyim?” gibi sorular oluşmaktadır. Bu yazıyı sıfırdan Matematik çalışmaya başlayacak veya bilgilerini tazelemek için öncelikle başlangıç seviyesinde Matematik çözmek isteyen öğrenciler için hazırladık.

Eğer başlangıç seviyesinin üstünde ve daha zor sorulara hazır olduğunuzu düşünüyorsanız bu linkten, orta seviye TYT Matematik kaynaklarına ulaşabilirsiniz.

Yazımızda sadece kaynak isimlerini verip geçmek istemedik. Bu sebeple içeriği, zorluk seviyesi, videolu çözümü olup olmadığı gibi ayrıntıları da sizlerle paylaşacağız. Kendinize göre bir kitap bulabileceğinizi umuyoruz. Şimdi kitapları tanıtmaya başlayalım:

Antrenmanlarla Matematik Soru Bankası 1

TYT Matematik temelinizi oluşturmak için oldukça doğru bir kaynaktır. 352 sayfadan oluşan bu kitap, içerisinde konu anlatımlarına da yer vermektedir. Matematikte hiçbir temeliniz olmadığını düşünseniz bile içerisinde hem konu anlatımı hem soru bulundurduğu için size bu seviyede yeterli gelir. Kısa anlatımlar üzerine sorular çözerek kendinizi Matematik’ te daha zor sorulara hazırlayabilirsiniz.

Biz başlıkta 1. Seri olarak yazdık ancak 1 ve 2 seri numaraları kitapları sırasıyla çözebilirsiniz. Oldukça rahat çözülebilecek bir kitap olduğu için 2. Kitap da sizi zorlamayacaktır. Ancak TYT Matematik için tek başına yeterli olmayacağını hatırlatmakta fayda var. Sınavda iyi bir sıralama için, sonrasında daha zor sorularla da alıştırma yapmalısınız. Bu sebeple bir süreden sonra bu kitaptan başka kitaplar da edinmelisiniz.

Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Matematik Soru Bankası

Okyanus Yayınları’ nın 40 Seansta TYT Matematik kitabı, temelinize güvenmiyorsanız faydalanabileceğiniz bir kitaptır. Takıldığınız noktalar olduğunda, cevaplarını başkalarına sorarak veya internetten araştırarak bulmanıza gerek yoktur. Çünkü kitaptaki tüm soruların çözümleri videolu olarak hazırlanmıştır. Okyanus Video Çözüm uygulaması ile, telefon veya tabletinizden çözemediğiniz soruların yanıtlarını izleyebilirsiniz. Başlangıç seviyesinde size yardımcı olacak bu kaynak, sonrasında daha iyi bir seviyeye gelmenizi sağlar. TYT için tamamen yeterli olacağını söyleyemeyiz. Çünkü bildiğiniz gibi sınavda, zor sorular da bulunmaktadır. Ama ilk etapta size yol gösterecektir.

Hocalara Geldik Temelden Matematik Öğrenmeyen Kalmasın Soru Bankası

“Hocalara Geldik” Youtube’ da çeşitli sınavlar için konu anlatımı ve soru çözümleri yayınlayan bir kanaldır. Youtube kanallarında Matematik dersi veren Vural Aksankur tarafından hazırlanan kitapta, tamamı video çözümlerinden oluşan sorular bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, başlangıç seviyesindeki öğrencilerin Matematik temeli oluşturabilmesi için tasarlanmıştır. Yeni basımı çıkan kitap, beyaz bir kapağa sahiptir. Her sınavda olduğu gibi, yıllara göre bazı değişiklikler olabilmektedir. Bu sebeple yeni basımı almanızı öneririz. Tamamen farklı bir kitap olmasa da bazı değişiklikler açısından yeni basımdan çalışmanız daha faydalı olacaktır. Daha önce belirttiğimiz gibi video çözümlü bir kitap olması sebebiyle soru çözüm uygulamasından, testlerde bulunan kare kodları okutarak çözümünü öğrenmek istediğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

2022 Başlangıç Seviyesi TYT Matematik Kaynak Önerileri” için 4 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir