2022 Başlangıç Seviyesi TYT Geometri Kaynak Önerileri

Sevgili arkadaşlar, bildiğiniz üzere TYT’ de 0.5 net kuralına uyabilmek için Türkçe veya Temel Matematik derslerinin en az birinden 0.5 net yapmanız gerekmektedir. Üstelik TYT’ de puan türü göz önünde bulundurulmadığı için; hangi puan türünden bölüm isterseniz isteyin TYT Matematik testinde iyi netler yapmak, sizi sınav sıralamasında öne taşıyacaktır.

Matematik Testi içerisinde bulunan Geometri için, temeli olmayan öğrencilerin aklında, “TYT Geometri çalışmaya nerden başlamalıyım? Geometri temelim yok, TYT için hangi kaynakları seçmeliyim?” gibi sorular oluşmaktadır. Bu yazıyı sıfırdan Geometri çalışmaya başlayacak veya bilgilerini tazelemek için öncelikle başlangıç seviyesinde Geometri çözmek isteyen öğrenciler için hazırladık.

Eğer başlangıç seviyesinin üstünde ve daha zor sorulara hazır olduğunuzu düşünüyorsanız bu linkten, orta seviye TYT Geometri kaynaklarına ulaşabilirsiniz.

Yazımızda sadece kaynak isimlerini verip geçmek istemedik. Bu sebeple içeriği, zorluk seviyesi, videolu çözümü olup olmadığı gibi ayrıntıları da sizlerle paylaşacağız. Kendinize göre bir kitap bulabileceğinizi umuyoruz. Şimdi kitapları tanıtmaya başlayalım:

Antrenmanlarla Geometri 1-2

Antrenman Yayınları’ nın Geometri serisinin ilk iki kitabı, başlangıç seviyesindeki kişiler için uygun niteliktedir. Geometri temeliniz yoksa sıfırdan başlamak için bu serinin ilk iki kitabı sizin için ideal olacaktır. Eğer Geometri konusunda bilgi birikiminiz varsa, bu kitapları bitirebilmek için uzun süreler harcamamanızı ve bir üst seviyedeki kitaplardan edinmenizi öneririz. Çünkü bu kitapta konular adım adım anlatılmakta ve öğrencinin bilgilerini katlayarak ilerlemesi hedeflenmektedir. Üst seviyedeki öğrenciler için bu konuların tek tek işlenmesi, bildiği formül ve soru tipleri ile vakit kaybetmesine sebep olabilir. Ancak tam olarak bunu isteyen ve bu seviyede olanlar açısından doğru bir kaynak seçimi olacaktır. Öğretilen her bilgiden sonra pratik yaparak kalıcı ve etkili bir geometri temeli oluşturabilirsiniz.

Karekök Yayınları Geometri Sıfır

Geometride zorlananlara uygun olabilecek, 503 sayfadan oluşan bir kitaptır. TYT dışında DGS, KPSS gibi sınavlara hazırlıkta da kullanılabilir. Geometri konusunda temeli olmayanlar için doğru bir seçim olacaktır. Eğer sadece bazı konu ve sorularda zorlanıyorsanız ancak genel olarak geometri temeliniz oluşmuşsa, bu kitaptaki sorular sizin için yeterli olmayabilir. Vakit kaybı olmaması adına bir üst seviyedeki kaynaklara yönelmenizi tavsiye ederiz. Ancak bu seviyedeki eksiklerini tamamlamak isteyenler için, oldukça güvenilir bir kaynak seçimi olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç Yayınları Geometri Set-1

Fasiküllerden oluşan bu set, başlangıç seviyesinde geometri soruları çözmek isteyenler için yeterli olacaktır. Yeni sınav sistemine göre güncellenmiş sorulardan oluşmakta olan bu fasiküllerde, çıkmış sorular da bulunmaktadır. Video çözümlü olarak hazırlanmış soruların cevaplarına “Sonuç Video Çözüm” uygulamasından ulaşabilirsiniz. Belirtilen özellikleri sebebiyle, geometri temelini oluşturmak ve daha kolay sorularla pratik yaptıktan sonra orta seviye bir kitap edinmek isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Herkese başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir