2022 Orta Seviye TYT Geometri Kaynak Önerileri

Herkese merhabalar,

Bildiğiniz gibi 2022 TYT için çalışma maratonu başladı. TYT Geometri temeline güvenen ve orta seviye kaynaklarla çalışmaya başlamak isteyenler öğrenciler için kaynak önerileri hazırladık.

Öğrencilerin çoğu TYT konularını bitirip AYT çalışmalarına başlamayı hedefliyor. TYT’ de genellikle 9 ve 10. Sınıf konularından soru çıktığı için son seneye gelmiş veya mezuna kalmış öğrenciler, bazı konuları unutmuş olabileceklerinden şüpheleniyorlar. Bunun için; yer yer başlangıç seviyesi sorular da içeren, kendinizi test edebileceğiniz bazı TYT 2022 Geometri soru bankalarını derledik. Bu kitaplar sayesinde Geometri’ de ileri seviye için de hazırlıklı hale gelmiş olacaksanız.

Eğer çalışmalarınıza erkenden başladıysanız ve orta seviyeden daha zor sorulara hazırlıklı olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki linkten ileri seviye TYT Geometri kaynaklarına ulaşabilirsiniz:

2022 İleri Seviye TYT Geometri Kaynak Önerileri

TYT için hem baraj puanını geçmek hem de 0.5 net kuralına uyabilmek adına Matematik’ te iyi netler yapmak oldukça önemli! Sözelci veya dilci de olsanız, TYT’ de puan türü olmadığı için, Matematik’ te olabildiğince fazla net yapmak sizin yararınıza olacaktır. Bu sebeple kaynak önerilerimize ilerleyen zamanda da devam edeceğiz.

Şimdilik, orta seviye için önerdiğimiz kaynakları tanıtmaya başlayalım:

Tonguç Akademi Yayınları 7 Adımda TYT-AYT Geometri

278 sayfadan oluşan kitap, orta seviyede sorular içermektedir. Geometri gibi çözüm yolların fazla olabileceği bir derste, en kolay yoldan çözüme nasıl ulaşılabileceğini anlatan ve taktikler veren bir kitap olarak açıklanabilir. Çözemediğiniz veya daha kolay şekilde nasıl çözüleceğini merak ettiğiniz sorular için, testin karekodunu okutmanız yeterli olacaktır. Video çözümlü testleri ile her sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. İçerisinde hem TYT, hem AYT’ ye uygun Geometri soruları bulunmaktadır. Tüm geometri konuları 4 alt konuya bölünerek taranması ve 4 soruluk testler ile öğrencilerin kendini denemesi kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Bu tekniklerle hazırlanmış bir kitap ile çalışmak ilginizi çektiyse, kendinize Geometri kaynağı olarak bu kitabı edinmenizi tavsiye ederiz.

Orijinal Yayınları TYT/AYT Geometri Soru Bankası

432 sayfadan oluşan bu kitabın kapağının üzerinde kendi zorluk seviyesini direkt olarak tanımlayan bir yazı bulunmaktadır. Kitabın vaat ettiği soru seviyesi oranları; %15 kolay, %75 orta ve %10 ileri seviye şeklindedir. Bu kaynağı kullananların yorumlarına bakarak da orta seviyede sorulara sahip konu özetli bir soru bankası olduğunu söyleyebiliriz. ÖSYM tarzı sorular ile hazırlanmış olan kitapta, orijinal Geometri soruları bulunmaktadır. Farklı soru tipleri görmek, ileri seviyede bir kaynak edinmeden önce mümkün olduğunca pratiklik kazanmak isteyenler için doğru bir seçim olacaktır. Zor olarak nitelendirebileceğimiz kaynaklara geçmeden önce bu kaynağı edinmeyi düşünebilirsiniz.

Endemik Yayınları TYT Geometri Soru Bankası

288 sayfadan oluşan kitapta yeni nesil sorular yer almaktadır. Sınavda da karşınıza çıkabilecek tarzda sorularla pratik yapma imkanı bulacaksınız. Bu tarz soruları çözmeyen öğrenciler için, sınav anında hikayeli ve karmaşık şekilli sorular görmek zorlayıcı olabilir. Ancak Endemik Yayınları’ nın bu soru bankasında ÖSYM tarzı olarak nitelendirilen sorulardan bulunmaktadır.

Kitap orta seviye olarak nitelendirilebilir. İçerisinde görece kolay ve hızlı çözülebilecek sorular olsa da genel anlamda kaliteli ve orta zorluk seviyesinde sorular bulunur. Bu kitabı ileri seviye kaynaklara kendini hazırlamak isteyenlere tavsiye ederiz.

Herkese başarılar!

 

2022 Orta Seviye TYT Geometri Kaynak Önerileri” için 4 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir