2022 TYT Başlangıç Seviyesi Paragraf Kaynak Önerileri

Herkese merhabalar,

YKS’ nin ilk ve zorunlu olan oturumu olan TYT sınavı için öğrenciler kaynak araştırmaları ve alışverişlerine başladılar. ÖSYM tarafından baraj kuralına ek olarak getirilen en önemli kurallardan birisi 0.5 net kuralıdır. Bu kurala göre, Türkçe ve Temel Matematik derslerinden en az birinde 0.5 ham puan almalısınız. Aksi takdirde sınav puanınız hesaplanmayacaktır.

Matematik konusunda Türkçe’ ye göre daha az bilgisi olan öğrenciler, bu kurala takılmamak için Türkçe testinden iyi sayıda net yapmayı hedeflemektedirler.

Türkçe’ de net artırmanın en iyi yollarından biri ise, güvenilir kaynaklar edinmektir. Türkçe Testi’ nde Paragraf soruları büyük bir yer tutmaktadır. Bu sebeple sizlere Paragraf soru bankalarını ayrıca derlemek istedik. Ancak bir derste temeliniz eksikse, en başta gidip zor kaynaklar almak çalışma hevesinizi kırar. Kendinizi başarısız hissetmenize sebep olur. Başlangıç seviyesinde kitaplar edinip bunları tamamladığınızda üst seviyelere geçerseniz, sağlam bir temel üzerine bilgi inşa etmiş olursunuz.

Yazımızda kaynak isimlerine ek olarak içerikleriyle alakalı bazı bilgiler de vereceğiz.  Haydi başlayalım!

Sizlere önerdiğimiz 2022 TYT Başlangıç Seviyesi Paragraf kaynakları şu şekilde:

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları’ nın, yayın evinin isminden de anlayabileceğimiz gibi hız odaklı içeriğiyle paragraf sorularında hız kazanmanıza odaklanan Paragraf Hız Soruları kitabı, paragraf sorularını yeni çözmeye başlayacaklar için rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir kitap. Kitapta yer alan sorular kolay olacak şekilde hazırlanmış. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi kitap sizleri paragraf sorularını çözerken hızlanmanızı sağlamak üzerine yoğunlaşıyor. Sorulara geçmeden önce paragraf sorularının nasıl çözülmesi gerektiği hakkında açıklayıcı bir anlatımla sizi bilgilendiriyor. Sonrasında ise bu bilgileri deneyimleyerek pekiştirebileceğiniz sorular karşınıza çıkıyor. Kitapta yer alan bazı testlerin çözümü kitap içinde yazılı olarak yer almış. Bu çözümleri incelediğimizde yeni başlayanlar için paragraf soruları nasıl çözülür sorusuna cevap getirir nitelikte öğreticiliğe sahip. Bütün bu özellikleriyle özellikle paragraf sorularına yeni başlayan adaylarımıza önerebileceğimiz ve tavsiye edebileceğimiz bir kitap olarak, öneri listemizde ilk sıradaki yerini alıyor.

Antrenman Yayınları Antrenmanlarla Paragraf ve Anlam Bilgisi

Antrenman Yayınları’ na ait Antrenmanlarla Paragraf ve Anlam Bilgisi, adından da anlaşabileceği gibi, paragraf sorusu çözmeye yeni başlayan öğrencilere hitap edecek şekilde hazırlanmış sorulara sahip. Temel düzeyde soruların çoğunlukta bulunduğu kitap, paragraf sorularına bir yerden başlamak isteyenler için oldukça faydalı olacaktır. Kitapta aynı zamanda paragraf sorusu çözüm taktikleri, yaklaşımları gibi detaylı ve açıklayıcı anlatımlar da bulunuyor. Bütün bu özellikleriyle başlangıç seviyesi paragraf kaynak önerileri listemize dahil oluyor.

Tonguç Akademi Paragrafik Soru Bankası

Youtube’ dan tanıdığım Tonguç Akademi, Paragrafik Soru Bankası ile başlangıç seviyesi paragraf kaynağı arayanlar için karşımıza çıkıyor. Kitap ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorulara göre hazırlanmış sorulardan oluşmakta. Bu tarz sorular içeriyor olsa da soruların geneline bakıldığında başlangıç seviyesi için hazırlanmış zorlukta olduğunu görmekteyiz. Kitapta farklı sayılarda sorulardan oluşan testler bulunmakta. Bu yöntem ile öğrencilerin paragraf sorusu çözerken sıkılmasını önlemek hedeflenmiş. Sahip olduğu özellikleri ve kullanıcı yorumlarını değerlendirdiğimizde, paragraf sorularına yeni başlayanlar için önerebileceğimiz bir kaynak olduğu sonucuna varıyoruz.

Umarız bu kitaplardan size uygun olduğunu düşündüğünüz bir kaynak seçebilmişsinizdir. Herkese başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir