2022 İleri Seviye TYT Tarih Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Tarih konuları, ilk iki yıl işlenen lise Tarih derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Sosyal Bilimler Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • Tarih: 5 soru
  • Coğrafya: 5 soru
  • Felsefe: 5 soru
  • Din Kültürü: 5 soru

olarak dağılmaktadır. Yani, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 5 Tarih sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Tarih konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Tarih dersinde bilgilerinizin kalıcı olması için, bol bol soru çözmenizi öneririz. Çünkü bilgileri birbiri ile karıştırmak ve unutmak, çalıştığınız konularla ilgili soruları doğru cevaplayamamanıza sebep olabilir. Yeterince soru çözdüğünüzde Tarih dersindeki neden-sonuç ilişkilerini iyice kavramış olacaksınız. Böylelikle sınavlarda daha hızlı bir şekilde doğru cevaplar verebilir, netlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı, derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır.

Şimdi TYT Tarih çalışmalarına başlamış, Tarih konularındaki hakimiyetine güvenen ve netlerini en üstlere taşımak isteyenlere ileri seviye kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer ileri seviye kaynakların size ağır gelip vakit kaybettireceğini düşünüyorsanız öncelikle orta seviye TYT Tarih kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz ileri seviye TYT Tarih kaynakları:

Limit Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

İleri seviye TYT tarih kaynakları için önerebileceğimiz kitaplardan biri olan Limit Yayınları’ na ait TYT Tarih Soru Bankası, içeriğindeki sorular ile zor kaynak kategorisine girmeye hak kazanıyor. Sorulardaki ince ve önemli detaylarıyla öne çıkan bu kitap, ne kadar ileri seviye sorular içeriyor olsa da öğretici niteliğe sahip. TYT Tarihten soru kaçırmamak isteyenler bu kitabı rahatlıkla tercih edebilir. Hocaların önerdiği kitaplar arasında yer alan Limit Yayınları TYT Soru Bankası, yeni müfredata uygun olarak hazırlanmış durumdadır.

Karekök Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Zor soru ve içerikli kaynaklarıyla ismini sık sık duyduğumuz Karekök Yayınları, TYT tarih için de yine zorlayıcı yaklaşımıyla karşımıza çıkıyor. Yine bu kitapta da ince ayrıntılara önem verirken, aynı zamanda ince düşünülmüş yorum sorularıyla da dikkat çekiyor. Bu özelliği sayesinde TYT tarihten soru kaçırmayacak konuma gelmeniz olası bir hal alıyor. İleri seviye kaynaklar için rahatlıkla önerebileceğimiz bu kitap, aynı zamanda video çözüm özelliğine de sahip. Karekök Video Çözüm Uygulaması üzerinden, kitapta yer alan QR kod aracılığı ile video çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

TYT ve AYT’ ye yönelik hazırladığı kitaplarla sıkça adını duyduğumuz Bilgi Sarmal Yayınları, yine aynı şekilde TYT tarih için de oldukça güzel bir kaynak ile öneri listemize dahil oluyor. Bilgi Sarmal Yayınları TYT Tarih Soru Bankası da yukarıda önerdiğimiz kaynaklar gibi ince detaylara ve ince düşünülmüş yorum sorularına sık sık yer vermiş. Ne kadar zor olsa da aynı zamanda öğretici niteliğe sahip olan bu sorular ile TYT tarihten soru kaçırmamayı rahatlıkla hedefleyebilirsiniz. Kitapta yer alan soruların video çözümleri de bulunmaktadır.

Şimdilik sizlere önereceğimiz ileri seviye TYT Tarih kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir