2022 İleri Seviye TYT Biyoloji Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Biyoloji konuları, ilk iki yıl işlenen lise Biyoloji derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Fen Bilimleri Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • 7 Fizik
  • 7 Kimya
  • 6 Biyoloji

olarak dağılmaktadır. Yani kısaca, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 6 Biyoloji sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Biyoloji konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Biyoloji dersinde öğrendiklerinizi mutlaka sorularla pekiştirmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Çünkü TYT Fen Bilimleri Testi’ nin kapsamı, temel kavramları öğrenme ve uygulama becerisi üzerine kurulmuştur. Sadece ezber yapmak işinize yaramayabilir.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır. Bu sebeple tüm TYT Biyoloji konulara hakim olmanızı ve mümkün olduğunca çok pratik yapmanızı öneririz.

Şimdi TYT Biyoloji çalışmalarına başlamış, Biyoloji konularındaki hakimiyetine güvenen ve netlerini en üstlere taşımak isteyenlere ileri seviye kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer ileri seviye kaynakların size ağır gelip vakit kaybettireceğini düşünüyorsanız öncelikle orta seviye TYT Biyoloji kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz ileri seviye TYT Biyoloji kaynakları:

FDD Yayınları Antikor TYT Biyoloji Soru Bankası

FDD yayınları, piyasada kullanıcıları tarafından genellikle zor ve kaliteli olarak nitelendirilen biyoloji kitaplarına sahip. TYT Antikor Biyoloji soru bankası da bu kitaplardan biri. İçerisinde 6 fasikül içeren bu kitapta her ünite bir fasikül olacak şekilde tasarlanmış. Kitap toplamda 106 testten oluşuyor. Kitap aynı zamanda video çözümleri de içermektedir.

Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

Aydın Yayınları’ nın bu kitabında, ağırlıklı olarak zor soruların bulunduğu testler görmekteyiz. Gerçekten zor olarak nitelendirebileceğimiz bu sorular ile Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası, ileri seviye kaynak arayanlar için tercih edilebilir bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Kitapta yer alan tüm soruların video çözümleri bulunuyor.

Karekök Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası

İleri seviye TYT Biyoloji kaynağı arayanlar için önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Karekök Yayınları’nın TYT Biyoloji Soru Bankası.

256 sayfadan oluşan kitap, içerisinde oldukça zor sorular barındırıyor. Kitap bu tarz soruları ile biyolojide ileri seviyeye gelmiş öğrencilere hitap ediyor. Kitaptaki soruların Video çözümleri bulunmaktadır. Video çözümlere Karekök Video Çözüm uygulaması üzerinden kitapta bulunan QR kod ile ulaşılabiliyor.

Şimdilik sizlere önereceğimiz ileri seviye TYT Biyoloji kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir