2022 Başlangıç Seviyesi TYT Tarih Kaynak Önerileri

Merhabalar,

Bildiğiniz üzere YKS’ nin ilk oturumu olan TYT’ de Tarih konuları, ilk iki yıl işlenen lise Tarih derslerini kapsamaktadır.  TYT’ nin 20 sorusu Sosyal Bilimler Testi kapsamında sorulmaktadır. Bu 20 soru:

  • Tarih: 5 soru
  • Coğrafya: 5 soru
  • Felsefe: 5 soru
  • Din Kültürü: 5 soru

olarak dağılmaktadır. Yani, TYT’ ye giren öğrencilerin karşısına 5 Tarih sorusu çıkmaktadır.

TYT 2022’ de çıkacak Tarih konularını ve soru dağılımının nasıl olacağını öğrenmek için tıklayın!

Tarih dersinde bilgilerinizin kalıcı olması için, bol bol soru çözmenizi öneririz. Çünkü bilgileri birbiri ile karıştırmak ve unutmak, çalıştığınız konularla ilgili soruları doğru cevaplayamamanıza sebep olabilir. Yeterince soru çözdüğünüzde Tarih dersindeki neden-sonuç ilişkilerini iyice kavramış olacaksınız. Böylelikle sınavlarda daha hızlı bir şekilde doğru cevaplar verebilir, netlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca soru sayısının az olmasından dolayı, derse çalışma sürenizi kısmamanızı tavsiye ederiz. TYT’ de her net oldukça önemlidir. AYT veya YDT’ ye girmeden önce iyi bir TYT puanı, istediğiniz bölüme yerleşmenizde oldukça etkili olacaktır.

Şimdi TYT Tarih çalışmalarına yeni başlayan ve temel bilgilerini pekiştirmek isteyen öğrenciler için, başlangıç seviyesi TYT Tarih kaynak önerilerimize geçelim.

Eğer başlangıç seviyesinden daha iyi bir seviyede olduğunuzu ve temel bilgi ve becerileri edindiğinizi düşünüyorsanız orta seviye TYT Tarih kaynak önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz başlangıç seviyesi TYT Tarih kaynakları:

Çözüm Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Başlangıç seviyesi için önerebileceğimiz kitaplardan biri olan Çözüm Yayınları TYT Tarih Soru Bankası Hocalara Geldik ekibi ile ortak hazırlanan 3D serisine ait bir kitap. Kitap, içeriğindeki sorular ile temel tarih bilgilerinizi ölçebileceğiniz şekildedir. Aynı zamanda soru tarzları yorum kabiliyetinizi geliştirmek üzerine oluşturulmuş.

Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Youtube’ dan tanıdığımız Benim Hocam’ a ait bu kitap Saadet Akyayla hocamız tarafından kaleme alınmıştır. 208 sayfadan oluşan kitapta sık sık ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorulara rastlamak mümkün. Soruların video çözümü bulunmakta olup, Benim Hocam Youtube kanalından ilgili konun konu anlatımı videosunu dinleyebilir, eksik konularınızı kapatabilirsiniz.

Yargı Yayınları 2021 TYT Tarih 1001 Soru Bankası

Başlangıç seviyesi TYT tarih kaynakları için önerebileceğimiz son kitap ise, sözel dersler için hazırladığı kitaplarla tanınan Yargı Yayınları’ na ait bir kitap. TYT Tarih 1001 Soru Bankası, TYT tarih çalışmaya yeni başlayanlar için tercih edilebilir bir kitap. İçeriğinde hem bilgi ağırlıklı, hem de yorum odaklı sorular ile farklı türde sorular görebilir, bilginizi ve yorum gücünüzü ölçebilirsiniz. 188 sayfadan oluşan kitabın aynı zamanda video çözümü de bulunuyor.

Şimdilik sizlere önereceğimiz başlangıç seviyesi TYT Tarih kaynaklarının sonuna geldik. Daha fazla kaynak önerisi isterseniz veya diğer okuyucular için kaynak önerilerinde bulunmak isterseniz yorum bırakabilirsiniz. Hepinize başarılar dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir