İstanbul Atlas Üniversitesi

İstanbul Atlas Üniversitesi, 2018 senesinde İstanbul’da kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Üniversitenin kampüsü, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Bağcılar ilçesinde bulunmaktadır.

İstanbul Atlas Üniversitesi, 5 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile öğrencilere farklı pek çok alanda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Fakülteler arasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, İletişim, Sağlık Bilimleri ve Güzel Sanatlar bulunmaktadır.

Üniversite, öğrencilerine modern eğitim teknolojileri, uluslararası işbirlikleri ve öğrenci merkezli bir öğrenme ortamı sunmayı amaçlamaktadır. Öğrenciler bunun dışında, staj ve iş imkanları, uluslararası müfredatlar ve yurt dışı eğitim programları vb. gibi imkanlarla da desteklenmektedir.

İstanbul Atlas Üniversitesi‘nin öğretim kadrosu, alanlarında uzman, tecrübeli ve uluslararası seviyede bilinen akademisyenlerden meydana gelmektedir. Bunun dışında, öğrencilerin akademik, sosyal ve bireysel gelişimlerini desteklemek adına farklı kulüp ve faaliyetler sunulmaktadır. Ayrıca öğrencilere staj ve iş imkanları, uluslararası müfredatlar ve yurt dışı eğitim programları gibi fırsatlar da sunulmaktadır.

İstanbul Atlas Üniversitesi’nin amacı, öğrencilere bilgi, beceri ve değerlerini geliştirme konusunda yardım edecek bir öğrenme ortamı sunarak, topluma yararlı ve liderlik edebilecek mezunlar yetiştirmektir.

İstanbul Atlas Üniversitesi, eğitim kalitesini devamlı olarak yükseltmek adına çaba sarf etmektedir. Bunun için, öğrencilerin geri bildirimleri asla göz ardı edilmemekte ve eğitim programları devamlı şekilde gözden geçirilmektedir.

Üniversitelerin sıralaması farklı kuruluşlar tarafından farklı ölçütler dikkate alınarak yapılmaktadır. İstanbul Atlas Üniversitesi şu an için yeni kurulmuş bir üniversite olmasından dolayı dünya üniversite sıralamalarında yer almamaktadır. Fakat, Türkiye’de bulunan üniversiteler arasındaki sıralamalarda yer almaktadır.

2021 yılında açıklanan URAP (University Ranking by Academic Performance) Türkiye Üniversite Sıralaması’na göre, İstanbul Atlas Üniversitesi 160. sıradadır. Benzer biçimde, 2021-2022 senesinde açıklanan Turkey University Ranking by Webometrics’e göre İstanbul Atlas Üniversitesi, ülkemizdeki üniversiteler arasında 138. sırada yer almaktadır. Fakat sıralamalar tek ölçüt değildir. İstanbul Atlas Üniversitesi, henüz genç bir üniversite olmasına karşın, öğrencilerine modern eğitim teknolojileri, uluslararası işbirlikleri ve öğrenci odaklı bir öğrenme ortamı sunmayı amaçlamakta ve öğrenci başarısı için çaba sarf etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir