İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

Türkiye’nin İstanbul şehrinde yer alan, özel bir üniversite olan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, 2012 senesinde kurulmuştur. Üniversite, bilhassa tıp ve sağlık bilimleri alanında yoğunlaşmış ve bu alanda eğitim vermektedir. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin asıl amacı, öğrencilere modern bir eğitim ortamı sunmak ve öğrencilerini topluma yararlı bireyler olarak yetiştirebilmektir. Üniversitenin bir başka önemli amacı ise, araştırma ve inovasyon alanında öncü bir üniversite haline gelmektir. Bu sebeple, üniversite çatısı altında pek çok araştırma merkezi ve laboratuvar vardır. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi‘nin, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde saygın bir eğitim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlediği görülmektedir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, öğrencilerine modern bir eğitim sunmak ve onları topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek için kurulmuş bir üniversitedir. Bu üniversitenin eğitim kalitesi, bilhassa tıp ve sağlık bilimleri alanında oldukça üst seviyelerdedir. Ayvansaray Üniversitesi, öğrencilere teorik eğitimlerin yanı sıra, uygulama olanakları da sunmaktadır. Bunun dışında üniversite çatısı altında pek çok araştırma merkezi ve laboratuvar olması, öğrencilere araştırma yapma olanağı da sağlamaktadır.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, öğrencilere modern eğitim araçları ve teknolojileri ile interaktif ve etkileşimli bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, üniversite öğretim kadrosu, alanında tecrübeli ve uzman bireylerden oluşmaktadır.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bünyesinde eğitim alan öğrenci sayısı henüz çok fazla olmamakla beraber, öğrenci başına düşen öğretim elemanı sayısı fazlaca yüksektir. Bu husus, öğrencilerin çok daha fazla kişisel ilgi ve destek alabilmesini kolay hale getirmektedir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, henüz yeni açılmış bir üniversite olmasından dolayı dünya üniversite sıralamalarında herhangi bir yere sahip değildir. Fakat, Türkiye’de bulunan üniversiteler arasında yapılan sıralamalarda Ayvansaray Üniversitesi, tıp ve sağlık bilimleri alanında oldukça iyi bir yerdedir. Üniversitenin eğitim niteliği, öğretim elemanlarının tecrübesi ve uzmanlığı, modern eğitim araçları ve teknolojilerin kullanımı vb. gibi etkenler, ileriki yıllarda da üniversitenin daha iyi seviyelerde yer almasının da önünü açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir